Firma Arche jest obecnie liderem w rewitalizacji obiektów zabytkowych, w których uruchamia hotele. W swojej kolekcji posiada już 20 hoteli.
Większość z nich działa w inwestycyjnym Systemie Arche, zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym w marcu 2022 roku. Jest to autorski system inwestowania w lokale niemieszkalne w obiektach hotelowych. Mechanizm biznesowy działania Systemu Arche został wypracowany na przestrzeni kilkunastu lat wspólnie z naszymi inwestorami. Wielu z naszych klientów to właściciele pokoi hotelowych w różnych hotelach Arche. Zakup lokalu niemieszkalnego (pokoju hotelowego) jest znakomitą alternatywą dla zakupu mieszkania lub lokalu usługowego na wynajem.
Arche buduje, sprzedaje i zarządza wszystkimi hotelami.
Jak działa System Arche®?
Klient decyduje się na zakup lokalu niemieszkalnego, pokoju hotelowego i podpisuje umowę przedwstępną wraz z umową najmu, która stanowi integralną część umowy przedwstępnej i docelowo będzie załącznikiem do umowy przyrzeczonej. Cena, którą płaci klient jest ceną wykończonego i wyposażonego pokoju. Na etapie budowy podczas trwania umowy przedwstępnej ma prawo od umowy odstąpić lub przenieść środki na inną inwestycję Arche. W międzyczasie Arche rekrutuje dyrektora, ten z kolei kolejno rekrutuje zespół, aby w momencie otwarcia hotel ruszył już na pełnych obrotach. Pod koniec budowy są przez nich kontraktowane konferencje, szkolenia, eventy na przyszłe terminy. Kiedy budowa dobiega końca, obiekt uzyskuje pozwolenie na użytkowanie, w życie wchodzi umowa najmu, która określa warunki czerpania zysków z hotelu. W miesiącu następującym 61 dni po pozwoleniu na użytkowanie inwestor otrzymuje swój pierwszy miesięczny zysk. Klient czerpie zysk z całej działalności operacyjnej hotelu. To jest bardzo ważne, bo nie spotkaliśmy się z drugim takim rozwiązaniem na rynku. Pokój mógłby nie być nigdy wynajęty, a klient i tak na koniec miesiąca otrzymuje zysk z rzeczywistych przychodów hotelu. Oczywiście może się też zdarzyć tak, że hotel nic w danym miesiącu nie zarobi, więc inwestor też nie otrzyma żadnego wynagrodzenia. Jednak w ujęciu rocznym nie może otrzymać mniej niż 5% liczone od ceny netto lokalu, za którą nabył lokal. Górnej granicy nie ma. Jeśli hotel zarobi np. 7,8 czy 14% taki % otrzyma również klient. Jeśli hotel wypracuje mniej, klient i tak otrzyma wyrównanie do 5%. W takim wypadku Arche dokłada do minimalnego rocznego wynagrodzenia klienta. Poza trudnym czasem Covid nie zanotowaliśmy takiej sytuacji.
Dlaczego warto?
KORZYŚCI Z BYCIA WŁAŚCICIELEM W HOTELACH SIECI ARCHE:
- prawo własności nieruchomości/księga wieczysta
- cena sprzedaży obejmuje wykończony i wyposażony lokal
- doświadczony ponad 20 lat zarządca
- comiesięczna wypłata zysków z całej działalności operacyjnej hotelu
- zysk nawet jak pokój nie jest wynajęty
- do 10 lat minimalnego rocznego 5% wynagrodzenia liczonego od ceny netto wykończonego i wyposażonego lokalu
- inwestycja bezobsługowa
- transparentność rozliczeń
- wzrost wartości nieruchomości w czasie
- pobyty właścicielskie w całej sieci hoteli Arche
- możliwość odliczenia Vat
- możliwość skredytowania zakupu lokalu
Zaproponujemy Państwu właściwą inwestycję, żeby w pełni zaspokajała Państwa potrzeby nie tylko te finansowe, ale także te mniej widoczne – empatyczne. Część hoteli jest w budowie, a z części z nich już możesz czerpać zyski!
Sprawdź dostępne inwestycje lub skontaktuj się z doradcą tel. +48 500 068 069 (24h), +48 22 319 8080 i umów się na spotkanie.
W przypadku klientów spoza Warszawy zapewniamy nocleg gratis.
Biuro Sprzedaży Arche SA, ul. Puławska 361, 02-801 Warszawa
„ Niniejszy materiał ma charakter reklamowy i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art.66 kodeksu cywilnego. Z inwestowaniem w nieruchomości pod wynajem wiąże się występowanie ryzyka. Do najważniejszych z nich można zaliczyć: Ryzyko nieosiągania satysfakcjonujących zysków z uwagi na niedostateczne zainteresowanie klientów głównymi usługami świadczonymi przez hotel ( noclegi, wyżywienie, konferencje), czy też, w przypadku zamiaru sprzedaży nieruchomości, ryzyko związane z możliwą do uzyskania ceny za nieruchomość i czasem przeznaczonym na poszukiwanie zainteresowanych nabywców.”